Završna statistika Plemića u sezoni 2023/2024

Zastor na sezonu 2023./2024., koja je za Plemiće počela 11. srpnja 2023. godine gostovanjem u Armeniji, spušten je nedjeljnim gostovanjem u Konjicu.

U sezoni iza nas Plemići su odigrali rekordnih 55 utakmica u kojima smo upisali 34 pobjede, osam remija i 13 poraza uz gol-razliku 112:49.

Prvenstvenu utrku smo zaključili na drugom mjestu s omjerom od 24 pobjede, četiri remija, pet poraza i gol-razlikom 76:27. Osvojili smo 76 bodova, odnosno 2,30 po utakmici, a bolji učinak imali smo samo u prethodne dvije sezone kada smo titule osvajali s 84 (2,54) i 78 (2,36) bodova. Naravno, radi se o daleko najboljem učinku jednog drugoplasiranog kluba u povijesti WWin Lige BiH.

Također vrijedi naglasiti da smo postigli rekordan broj pogodaka – 76, odnosno 2,30 po utakmici, što je i novi rekord kada je u pitanju najjači rang bh. nogometa.

U 33 utakmice Zrinjski su vodila trojica trenera – Krunoslav Rendulić (13 utakmica, 8-2-3, 26:15), Mario Ivanković (5 utakmica, 4-0-1, 13:4) i Željko Petrović (15 utakmica, 12-2-1, 37:8), a oni su koristili ukupno 43 igrača od kojih su najviše nastupa upisali Marko Marić, Josip Ćorluka i Tarik Ramić – 30.

Do naslova u Kupu BiH stigli smo upisavši sedam pobjeda i jedan remi uz gol razliku 17:0. Plemiće su u tim utakmicama vodili Rendulić (1 utakmica, 1-0-0, 6:0) i Petrović (7 utakmica, 6-1-0, 11:0), a od 35 igrača koji su upisali minutažu jedini koji je dobio priliku u svih osam utakmica bio je Kerim Memija.

Kada je u pitanju 14 europskih utakmica, ostat će zapisano da smo upisali tri pobjede, tri remija i osam poraza uz gol-razliku 19:22, ali s napomenom da dva poraza nisu bila kobna budući da smo armenski Urartu prošli nakon jedanaesteraca, a islandski Breidbalik s ukupnim rezultatom 6:3.

Rendulić (12 utakmica, 3-2-7, 17:19) je vodio Zrinjski u svih osam utakmica kvalifikacija – prvo četiri u kvalifikacijama za Ligu prvaka u kojima je koristio 20 igrača, zatim četiri u borbi za Europsku ligu u kojima je koristio jednog igrača više, a zatim i četiri u skupnoj fazi Konferencijske lige u kojoj je priliku da sjedi na klupi dobio i Ivanković (2 utakmice, 0-1-1, 1:2), a u kojoj smo koristili ukupno 21 igrača.

Kada se u obzir uzmu sva natjecanja, koristili smo ukupno 43 igrača, najveću minutažu imao je vratar Marko Marić (4.080 minuta), dok je najveći broj nastupa upisao Josip Ćorluka (49).

U strijelce se upisalo ukupno 26 igrača. Najviše pogodaka potpisao je Nemanja Bilbija (29), a prate ga Mario Ćuže (16) i Tomislav Kiš (11).