IZVJEŠTAJ | HŠK Zrinjski 4:0 FK Tuzla City

32. kolo | Wwin liga BiH

HŠK Zrinjski HŠK Zrinjski 4

FK Tuzla City FK Tuzla City 0

U posljednjoj ovosezonskoj domaćoj utakmici Zrinjski je osvojio sva tri boda protiv FK Tuzla City (4:0) te je tako nastavio veliki proljetni niz pobjeda koji sada u prvenstvu traje deset utakmica!

Nova tri boda ipak nam nisu donijela nastavak nade u obranu titule s obzirom da je danas slavio i naš konkurent za naslov prvaka FK Borac, tako da je kolo prije kraja naš zaostatak za liderom ostao pet bodova.

Nakon puno boljeg ulaska u utakmicu od protivnika do prednosti smo stigli u 15. minuti sjajnim pogotkom Marija Ćuže, dok smo na odmor otišli s prednošću 2:0 – strijelac je bio Nardin Mulahusejnović (43.) iz kaznenog udarca koji je izborio Matija Malekinušić.

U nastavku smo vidjeli još dva pogotka u mreži gostiju. Svoj drugi pogodak u 60. minuti postigao je Ćuže, a dvanaest minuta kasnije u strijelce se upisao i Malekinušić.

Vrijedi istaći i službeni debi u dresu Zrinjskog Anisa Sefe, koji je dobio priliku u posljednjih petnaest minuta zamijenivši Gorana Karačića.

Igrači obje momčadi na teren su izišli u majicama Sportskih igara mladih te su tako zajedno s Nogometnim savezom Bosne i Hercegovine i drugim klubovima pružili podršku ovoj najvećoj amaterskoj sportskoj manifestaciji u Europi, koja 21. svibnja obilježava dan svog osnivanja.

Uoči utakmice Hrvoje Barišić je od strane predsjednika Denisa Lasića dobio prigodan dres s brojem 200 s obzirom da je u prvoj utakmici finala Kupa BiH upisao jubilarni 200. službeni nastup u dresu Zrinjskog, dok je Klub navijača “Ultras – Zrinjski” Trofej “Filip Šunjić – Pipa” za sezonu 2023./2024. dodijelio Marku Mariću.

Zrinjski se sada okreće uzvratnom ogledu finala Kupa protiv Borca koji je na rasporedu u četvrtak u Banjoj Luci, dok ćemo u posljednjoj prvenstvenoj utakmici u nedjelju biti gosti Igmana u Konjicu.