IZVJEŠTAJ | HŠK Zrinjski 3:0 NK Široki Brijeg

Wwin Liga BiH

HŠK Zrinjski HŠK Zrinjski 3

NK Široki Brijeg NK Široki Brijeg 0

I treći ovosezonski Hercegovački derbi pripao je Plemićima, koji su večeras na domaćem terenu slavili sigurnu pobjedu rezultatom 3:0.

Zrinjski je tako nastavio niz pobjeda u prvenstvu koji je sada narastao na osam vezanih trijumfa, a s nova tri boda smanjili smo zaostatak za vodećim Borcem koji svoju utakmicu 30. kola igra sutra protiv GOŠK-a.

Momčad Željka Petrovića bolje je ušla u večerašnju utakmicu te smo u uvodnim minutama nekoliko puta zaprijetili, dok su jednu dobru priliku imali i gosti preko Luke Mamića kada je dobro reagirao Marko Marić.

Do vodećeg pogotka stigli smo u 20. minuti iz kaznenog udarca koji je realizirao Nemanja Bilbija i to nakon što je prekršajem zaustavljen Mario Ćuže, a samo tri minute kasnije semafor je već pokazivao 2:0 – nakon kornera glavom je šutirao Bilbija, a loptu je u mrežu skrenuo Marin Magdić, koji je postigao svoj prvi pogodak u sezoni.

Već do 66. minute Petrović je napravio svih pet promjena, a posljednji koji je dobio priliku za igru bio je 18-godišnji junior Marko Kozina. Bio je to njegov službeni debi u seniorskom nogometu, a da mu isti ostane u još ljepšem sjećanju, Kozina se u 89. minuti upisao u strijelce pogodivši iz kaznenog udarca nakon prekršaja na Magdiću.

Zrinjski se sada okreće prvoj utakmici finala Kupa protiv Borca, a ista je na programu u srijedu u 18 sati na stadionu HŠK Zrinjski.

STRIJELCI

1:0 Bilbija (20′ 11m)
2:0 Magdić (23′)
3:0 Kozina (89′ 11m)

SASTAVI

HŠK ZRINJSKI
Marić, Ćorluka, Kiš, Malekinušić, Ramić (66′ Kozina), Ćuže, Bradarić (46′ Ivančić), Šunjić (46′ Barišić), Magdić, Tičinović (61′ Corda), Bilbija (61′ Mulahusejnović)

NK ŠIROKI BRIJEG
Puljić, Barišić (76′ Matić), Ćavar, Chinedu (46′ Bagarić), Kpan (71′ Benić), Kuprešak (46′ Lukić), Mamić, Mašić, Muzek, Pranjić (59′ Taraba), Prusina