IZVJEŠTAJ | HŠK Zrinjski 4:3 FK Sarajevo

Wwin Liga BiH

HŠK Zrinjski HŠK Zrinjski 4

FK Sarajevo FK Sarajevo 3

Lov na vodeći Borac i borbu za obranu naslova prvaka nastavili smo šestim uzastopnim prvenstvenim trijumfom, a ovog puta u Mostaru je u derbiju palo Sarajevo (4:3).

U vrlo zanimljivoj i sadržajnoj utakmici u kojoj je kiša tijekom svih devedeset minuta zadavala velike probleme igračima, gledatelji su vidjeli čak sedam pogodaka, a zanimljivo da su Plemići već u 21. minuti imali tri pogotka prednosti – prvo je Silvio Ilinković u 10. minuti pogodio s vrha kaznenog prostora, četiri minute kasnije Mario Ćuže je nakon brzog kontranapada u pogodak pretvorio asistenciju Nemanje Bilbije, a onda je sjajno otvaranje Zrinjskog zaključio Ilinković svojim drugim pogotkom.

Mnogi su tada sigurno pomislili da je pitanje pobjednika odlučeno, ali gosti se ipak nisu predavali te su u sudačkoj nadoknadi prvog dijela preko Hamze Čatakovića ipak uspjeli smanjiti zaostatak na dva pogotka.

U drugom dijelu gosti su krenuli još ofanzivnije, a takva igra im se isplatila u 54. minuti kada je Renan Oliviera, koji je u igru ušao na startu drugog dijela, pogodio za 3:2.

Zanimljivo, Zrinjski je praktički već u sljedećem napadu vratio prednost od dva pogotka, a za to se pobrinuo kapetan Bilbija koji je pogodio nakon udarca iz kuta.

Tu uzbuđenjima nije bio kraj, jer su gosti ipak uspjeli postići treći pogodak i to u 86. minuti preko Nemanje Anđušića, ali do kraja utakmice mreže se više nisu tresle.

Novom pobjedom zadržali smo pet bodova zaostatka za vodećim Borcem, a u sljedećem kolu čeka nas gostovanje kod Posušja.