IZVJEŠTAJ | HŠK Zrinjski 1:0 FK Borac

Finale Kupa BiH

HŠK Zrinjski HŠK Zrinjski 1

FK Borac FK Borac 0

Prva utakmica finala Kupa BiH završena je trijumfom naše momčadi rezultatom 1:0, tako da ćemo uzvrat u Banjoj Luci, koji je na programu za dva tjedna, čekati s prednošću od jednog pogotka.

Zrinjski je u prvom poluvremenu bio puno bolji protivnik, a kvalitetniju igru smo okrunili u 30. minuti kada je Mario Ćuže sjajno reagirao nakon dodavanja Matije Malekinušića i pogodio za veliko slavlje ispunjenih tribina.

S obzirom na broj prigoda, ali i sigurnu igru u obrani, slobodno se može konstatirati kako je Zrinjski danas mogao steći i veću prednost uoči druge utakmice, ali pogodak Ćuže bio je jedini na utakmici.

Nažalost, istu je obilježila i ozljeda našeg kapetana Nemanje Bilbije, koji je morao napustiti igru u 70. minuti, a o koliko ozbiljnoj ozljedi se radi bit će poznato nakon detaljnih pregleda.

Inače, Bilbija je u današnjem ogledu upisao 257. službeni nastup u dresu s lentom te se tako izjednačio na vrhu s rekorderom Perom Stojkićem.

Uzvratna utakmica finala Kupa BiH na programu je 22. svibnja, a Plemići se sada okreću prvenstvenom gostovanju u Gabeli koje nas čeka u ponedjeljak.