IZVJEŠTAJ | HŠK Posušje 0:1 HŠK Zrinjski

Wwin Liga BiH

HŠK Posušje HŠK Posušje 0

HŠK Zrinjski HŠK Zrinjski 1

Zrinjski u Posušju stigao do sedme pobjede u nizu

Novu pobjedu, sedmu prvenstvenu u nizu, nogometaši Zrinjskog upisali su na gostovanju kod Posušja (1:0), a jedini pogodak na utakmici postigao je Nemanja Bilbija u 32. minuti iz kaznenog udarca.

U utakmici protiv momčadi koja nam je ove sezone u prvom dijelu sezone “otkinula” pet bodova, trener Plemića Željko Petrović napravio je tri promjene u odnosu na utakmicu protiv Sarajeva (4:3) – kartoniranog Marka Marića zamijenio je Goran Karačić, Mario Tičinović zaigrao je na lijevom boku umjesto Sebastiana Corde, dok je umjesto Antonija Ivančića priliku od prve minute dobio Nardin Mulahusjenović.

No, već sredinom prvog dijela Petrović je bio primoran treći put ovog proljeća mijenjati Silvija Ilinkovića pa su umjesto njega i Matije Malekinušića u igri ušli Franko Sabljić i Ivančić.

Nakon obostrano otvorenog početka utakmice i dobrih prilika koje su imali Mario Ćuže i Nikola Mandić, Zrinjski je do prilike za vodstvo stigao nakon što je u domaćem kaznenom prostoru lopta u ruku pogodila Branka Vrgoča, a sudac Irfan Peljto dosudio kazneni udarac koji je u pogodak pretvorio naš kapetan Nemanja Bilbija – bio je to njegov 23. pogodak prvog strijelca prvenstva.

Rezultatsku prednost od jednog pogotka sačuvali smo do kraja utakmice, iako smo imali nekoliko izglednih situacija da drugim pogotkom ranije riješimo pitanje pobjednika.

Ovim trijumfom ostali smo na pet bodova minusa iza vodećeg Borca, a do kraja prvenstvene utrke čekaju nas još četiri kola u kojima ćemo u Mostaru dočekati Široki Brijeg i Tuzla City, a u gostima igrati protiv GOŠK-a i Igmana.