WWin liga BiH: Prvi derbi protiv Borac završen bez pobjednika

Mostar | 15.09.2024. | 19:45

HŠK Zrinjski HŠK Zrinjski 1

FK Borac FK Borac 1

Prvi ovosezonski derbi protiv Borca završen je bez pobjednika – nakon devedeset minuta igre rezultat je bio 1:1.

Zrinjski je bio vrlo blizu novom trijumfu, odnosno četvrtoj pobjedi iz četiri utakmice, ali aktualni prvak ipak je stigao do boda poravnanjem u 86. minuti.

U vrlo tvrdom prvom poluvremenu nije bilo puno opasnih situacija niti pred jednim vratima, ali naša momčad ipak je uspjela doći do željenog pogotka.

Igrala se 29. minuta kada je povratnik nakon ozljede Josip Ćorluka dobro ispratio jednu dugu loptu Tonija Šunjića te iskoristivši slabu reakciju gostujuće zadnje linije doveo Zrinjski u prednost.

Na najbolju priliku u drugom dijelu čekalo se do 64. minute kada je Ivan Posavec nakon udarca iz kuta bio vrlo blizu do Zrinjski odvede na 2:0, ali rezultat je ostao nepromijenjen sve do 86. minute kada je aktualni prvak stigao do pogotka vrijednog boda – domaću obranu na lijevoj strani su izigrali su David Čavić i Sandi Ogrinec, a u strijelce se upisao Đorđe Despotović.

Iako do kraja nije bilo ostalo puno vremena za novi pogodak, Zrinjski je u sudačkoj nadoknadi ipak uspio kreirati stopostotnu priliku, ali David Čamber nije iskoristio ubačaj Marija Tičinovića.

Plemići borbu za bodove nastavljaju novim derbijem, odnosno gostovanjem na Grbavici kod Željezničara sljedeće subote.

Strijelci

29′ |  1:0 – Ćorluka

86′ |  1:1 – Despotović

Postave

HŠK Zrinjski: Marić, Ćorluka (60. Posavec), Šunjić, Barišić, Tičinović, Surdanović, Ćavar, Malekinušić, Topić (84. Čamber), Ćuže (76. Jurilj), Mulahusejnović (84. Rušević)

FK Borac: Manojlović, Vukčević, Meijers, Carolina, Herrera (77. Čavić), Grahovac, Skorup (66. Ogrinec), Hrelja (60. Despotović), Savić, Srećković (60. Nikolov), Kulašin

Postave

HŠK ZRINJSKI: Marić, Memija, Barišić, Šunjić, Tičinović, Ćavar, Surdanović (77. Mlinar), Čamber (46. Topić), Ćuže (84. Jurilj), Kiš (23. Posavec), Mulahusejnović (77. Rušević)

FK SLOGA: Pavlović, Varga (87. Perković), Ristić, Omić (77. Delić), Milanović, Grabež, Milićević (46. Milosavljević), Predragović (58. Đokić), Jović, Veselinović (46. Karać), Vidić