Preokretom do prve pobjede u pripremama

Stojnci | 18:00

HŠK Zrinjski HŠK Zrinjski 2

FC Zorya FC Zorya 1

Prvu pobjedu u pripremama ostvarili smo u trećoj kontrolnoj utakmici u kojoj je naš protivnik bila ukrajinska Zorja (2:1).

Protiv momčadi koja je u prethodnoj sezoni igrala skupnu fazu UEFA Konferencijske lige slavili smo preokretom uz veliki broj kreiranih prilika, a stručni stožer koristio je 22 igrača uz samo dvije izmjene na poluvremenu.

U prvom poluvremenu dvije najbolje prilike imali su Tomislav Kiš i Mario Ćuže, ali do jedinog pogotka ipak su stigli Ukrajinci u samoj završnici kada je s vrha kaznenog prostora pogodio Vikentij Voloshyn.

Odmah na otvaranju drugog dijela Nardin Mulahusejnović  je mogao donijeti poravnanje, a do zasluženog pogotka stigli smo u 55. minuti kada je Ćuže lijepo pogodio nakon dodavanja Kiša.

Do drugog pogotka mogli smo doći iz nekoliko dobrih prilika u kojima su bili Ivan Posavec, David Čamber i Franko Sabljić, ali za preokret smo ipak morali čekati 90. minutu kada je lijepu akciju završio Sebastian Corda.

Središnji dio priprema zaključit ćemo u petak utakmicom protiv Slaven Belupa u Koprivnici.

Strijelci

43′ |  0:1 – Voloshyn

55′ |  1:1 – Ćuže

90′ |  2:1 – Corda

Postave

HŠK Zrinjski: Marić (46. Karačić), Ćorluka (60. Memija), Barišić (65. Duraković), Šunjić (65. Jakovljević), Tičinović (65. Corda), Savić (65. Kozina), Ivančić (46. Ramić), Abdurahimi (46. Malekinušić), Kiš (65. Čamber), Ćuže (60. Posavec), Mulahusejnović (60. Sabljić)

FK Zorja: Turbayevskyi (46. Saputin), Batahov, Jordan, Vantukh, Trontelj, Bašić (66. Dryshlyuk), Mićin (74. Junior), Valoshin (74. Eskinja), Kyryukhantsev (66. Slesar), Antyukh, Benito (46. Horbach)