WWin liga BiH: Zrinjski slavio u derbiju protiv Željezničara

Sarajevo | 21.09.2024. | 20:45

FK Željezničar FK Željezničar 0

HŠK Zrinjski HŠK Zrinjski 2

Četvrtu prvenstvenu pobjedu upisali smo na gostovanju kod Željezničara (2:0) te smo tako na željeni način apsolvirali derbi na Grbavici nakon domaćeg remija protiv Borca (1:1) u prethodnom kolu.

Bio je ovo naš sedmi trijumf na Grbavici, ali i četvrti u posljednjih pet utakmica.

Iako u večerašnjoj utakmici nismo mogli računati na nekoliko igrača – Tonija Šunjića, Slobodana Jakovljevića, Kerima Memiju, Tarika Ramića, Ivana Posavca, Tomislava Kiša i od ranije ozlijeđenog Nemanju Bilbiju, momčad Marija Ivankovića odigrala je vjerojatno najbolju utakmicu ove sezone i zasluženo stigla do važnih bodova.

Nakon dosta tvrdog prvog dijela u kojem nije bilo pravih prigoda, Zrinjski je u nastavku dominirao te golovima Nardina Mulahusejnovića i Marijana Ćavara došao do trijumfa – Mulahusejnović je pogodio u 66. minuti nakon dodavanja Frana Topića, dok je Ćavar svoj prvi pogodak u dresu Plemića postigao u drugoj od dvanaest minuta sudačke nadoknade nakon lijepe asistencije Matija Malekinušića.

Golovima su prethodile dvije stopostotne prilike u kojima su bili Mario Ćuže i Mulahusejnović – obje je svojim suigračima kreirao Ćavar, dok je Željezničar najbolju priliku za poravnanje imao preko Samira Radovca, koji je u 83. minuti pogodio gredu.

Zrinjski novu prvenstvenu utakmicu igra već u utorak, kada nas pred domaćim navijačima čeka Hercegovački derbi protiv Širokog Brijega.

Strijelci

66′ |  0:1 – Mulahusejnović

90′ |  0:2 – Ćavar

Postave

FK Željezničar: Muftić, Galić, Cavnić, Karamarko, Mahmić (71. Šabić), Al Jaber (79. Karjašević), Radovac, Hiroš (71. Mirčevski), Cvetanoski (71. Dangubić), Boljević, Krpić.

HŠK Zrinjski: Marić, Ćorluka, Barišić, Mašić (80. Ivančić), Tičinović, Savić, Surdanović, Ćavar (90. Mlinar), Ćuže (87. Malekinušić), Topić (87. Čamber), Mulahusejnović (80. Jurilj).