WWin liga BiH: Prvi domaći bodovi osvojeni protiv Posušja

Mostar | 03.09.2024. | 21:00

HŠK Zrinjski HŠK Zrinjski 1

HŠK Posušje HŠK Posušje 0

Prva tri domaća boda u prvenstvu osvojili smo protiv Posušja (1:0) te smo tako na željeni način dočekali prvu reprezentativnu stanku koja će za našu momčad biti dosta kratka s obzirom na to da nas već za osam dana čeka prva od tri zaostale utakmice u kojoj će naš protivnik biti Sloga.

Kao i protiv portugalske Vitórije u četvrtak, stručni stožer ni večeras nije mogao računati na Josipa Ćorluku i Antonija Ivančića, a vrijedno je naglasiti kako je prvi put od starta utakmice priliku dobio Marko Kozina.

Nakon dosta tvrdog prvog poluvremena u kojoj smo najbolju priliku za vodstvo imali u samoj završnici preko Slobodana Jakovljevića, Zrinjski je poveo u 52. minuti kada je Tomislav Kiš sigurno realizirao kazneni udarac koji je dosuđen nakon prekršaja na Matiji Malekinušiću.

U posljednjih desetak minuta gosti su imali dvije dobre prilike preko Karla Kamenara, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Podsjetimo, iako je na programu bilo 5. kolo, ovo je za Zrinjski bila tek druga prvenstvena utakmica ove sezone, dok ćemo odgođene utakmice protiv Sloge, Radnika i Sarajeva odigrati do kraja prvog dijela sezone.

Strijelci

52′ |  1:0 – Kiš (11 m)

Postave

HŠK Zrinjski: Marić, Memija, Jakovljević, Šunjić, Tičinović, Mlinar, Kozina (73. Ramić / 89. Savić), Malekinušić (84. Topić), Ćuže (84. Mamić), Kiš (73. Posavec), Mulahusejnović.

HŠK Posušje: Galić, Stapić, Marić, Vrgoč, Bekavac, Begić, Jenjić (58. Kamenar), Hanuljak, Rozić (56. Pavković), Mandić (58. Petrović), Boban (67. Kobiljar).