Remi protiv Slaven Belupa prije povratka u Mostar

Cvetkovec | 18:00

NK Slaven Belupo NK Slaven Belupo 2

HPK Zrinjski HPK Zrinjski 2

Na oproštaju od središnjeg dijela priprema u Svetom Martinu na Muri Plemići su u Cvetkovecu pored Koprivnice odigrali novu kontrolnu utakmicu u kojoj smo remizirali protiv hrvatskog prvoligaša Slaven Belupa (2:2).

Bila je to naša četvrta provjera u pripremnom razdoblju i prvi remi nakon poraza od Vllaznije (0:1) i Lokomotive (1:3) te pobjede protiv Zorje (2:1), a u posljednjoj pripremnoj utakmici prije europskog starta naš protivnik bit će Željezničar (18.7.).

U utakmicu protiv Slaven Belupa ušli smo s tri pomjene u odnosu na Zorju – umjesto Marka Marića, Igora Savića i Besarta Abdurahimija počeli su Goran Karačić, Tarik Ramić i Matija Malekinušić.

Na otvaranju utakmice u dobrim prilikama bili su Tomislav Kiš i Hrvoje Barišić, ali do pogotka je ipak prvi došao Slaven Belupo koji je poveo preko bivšeg igrača Sarajeva Ivana Jelića Balte – veznjak Slaven Belupa pogodio je glavom nakon prekida Roberta Murića.

Do poravnanja smo stigli samo četiri minute kasnije kada je Mario Ćuže završio lijepu akciju u kojoj je ulogu asistenta za pogodak imao Kiš.

Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:1, a odmah na otvaranju nastavka Slaven Belupo se opet vraća u vodstvo novim pogotom Jelića Balte.

Kao i u provjeri protiv Zorje stručni stožer u nastavku je opet izmjenio sve igrače, a bolju igru u završnici okrunili smo pogotkom debitanta Frane Mlinara u 86. minuti – prethodno je u dobroj prilici bio i Besart Abdurahimi kada je nakon solo akcije pogodio vratnicu.

Odmah nakon utakmice Plemići su se autobusom zaputili prema Mostaru, a nakon dva dana odmora trenažni proces će nastaviti u ponedjeljak.

Strijelci

15′ |  1:0 – Jelić Balta

19′ |  1:1 – Ćuže

49′ |  2:1 – Jelić Balta

86′ |  2:2 – Mlinar

Postave

NK Slaven Belupo: Sušak (66. Jesenović) – Bosec (60. Krušelj), Božić (60. Boras), Pllana (46. Lešković), Lučić (60. Katalinić) – Jelić Balta (60. Krstanović), Agbekpornu (46. Jagušić), Caimacov (60. Liber) – Murić (46. Marić), Štrkalj (55. Lepinjica), Šakota (46. Santos)

HŠK Zrinjski: Karačić (46. Marić) – Ćorluka (46. Memija), Šunjić (60. Magdić), Barišić (60. Jakovljević)), Tičinović (66. Corda) – Ramić (60. Savić), Ivančić (66. Mlinar), Malekinušić (74. Čamber), Kiš (66. Posavec), Ćuže (60. Abdurahimi) – Mulahusejnović (74. Sabljić)