Poraz u prvoj utakmici: Odluka pada u Ljubljani

Mostar | 21:00

HŠK Zrrinjski HŠK Zrrinjski 0

NK Bravo NK Bravo 1

U prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za UEFA Konferencijsku ligu upisali smo poraz od Brava (0:1).

Slovenska momčad u Mostaru je slavila pogotkom Matica Ivanšeka iz 16. minute, a iako nismo ostvarili rezultat koji smo priželjkivali, odluka o putniku u treće kolo ipak će pasti za sedam dana u Ljubljani.

Zrinjski večeras nije odigrao na željenoj razini, osjetilo se da Plemići još uvijek nisu u natjecateljskom ritmu, ali su u prvom poluvremenu ipak zaslužili više od rezultatskog minusa.

Prvu priliku na utakmici imao je Mario Ćuže, koji je u 15. minuti sjajno povukao po lijevoj strani i iz izgledne situacije pogodio vratnicu, a da nesreća bude veća, gosti su do pogotka stigli samo minutu kasnije, kada se Ivanšek dobro snašao ispred Marka Marića i pogodio za slavlje gostujuće momčadi.

Zrinjski je uzvratio preko Ćuže, koji je dobro šutirao s dvadesetak metara, a onda je nakon kornera u dobroj situaciji bio i Josip Ćorluka.

U završnici prvog dijela u sjajnoj prilici bio je i Tomislav Kiš, ali desetka Plemića nije uspjela pogoditi za poravnanje nakon dodavanja Ćorluke.

Iako smo u drugo poluvrijeme krenuli bolje nego u prvo, početni pritisak nije dugo trajao.

Gosti su se u nastavku orijentirali samo na čuvanje rezultata te su vrlo rijetko prelazili u polovicu Zrinjskog, ali usprkos puno većem posjedu, momčad Marija Ivankovića u nastavku ipak nije uspjela kreirati puno opasnih situacija pred vratima Slovenaca.

Uzvratna utakmica na rasporedu je 1. kolovoza u 17 sati.

Strijelci

16′ |  0:1 – Ivanšek

Postave

HŠK Zrinjski: Marić, Ćorluka, Baršić, Šunjić, Tičinović (76. Memija), Ivančić, Kiš (83. Sabljić), Savić (76. Ramić), Ćuže, Malekinušić (63. Abdurahimi), Mulahusejnović (63. Posavec).

NK Bravo: Orbanić, Španring, Jakšić, Miguel Rodrigues, Jovan, Ivanšek, Trdin, Štravs (67. Selan), Stanković (78. Hribar), Pečar (89. Šabotić), Tučić.