Poraz u Portugalu: Vitória s tri gola prednosti stiže u Mostar

Guimarães | 21.08.2024. | 18:45

Vitória SC Vitória SC 3

HŠK Zrinjski HŠK Zrinjski 0

Prva utakmica play-offa za plasman u UEFA Konferencijsku ligu, odigrana danas u Guimarãesu, završila je uvjerljivim trijumfom domaće Vitórije.

Portugalski klub slavio je rezultatom 3:0 te je tako stekao veliku prednost pred uzvrat u Mostaru sljedećeg četvrtka.

Za našu momčad kobne su bile uvodne minute drugog poluvremena kada je Vitória postigla dva pogotka preko Ricarda Mangasa i Tonija Borevkovića, a zatim i sama završnica kada je Joao Saraiva iskoristio pad koncentracije u našoj obrani i trećim pogotkom učinio pobjedu domaćina još uvjerljivijom.

Prvo poluvrijeme momčad Marija Ivankovića odigrala je koncentrirano, borbeno i sigurno, prije svega u defanzivi, jer smo dosta teško dolazili u situaciju da ugrozimo zadnju liniju Vitórije. Domaćin je imao posjed i inicijativu, ali pravih prilika ispred vrata Marka Marića gotovo da i nije bilo.

Ipak, tek što je počelo drugo poluvrijeme Vitória je povela – Tiago Silva neometan je primio loptu na vrhu kaznenog prostora, a zatim sjajno proigrao na drugoj vratnici Ricarda Mangasa kojem nije bilo teško savladati nemoćnog Marića.

Samo pet minuta kasnije mreža Zrinjskog opet se zatresla, a ovog puta u strijelce se upisao hrvatski branič Toni Borevković, koji je pogodio glavom nakon kornera Tiaga Silve – asistenta i kod prvog pogotka.

Naša momčad tek nakon toga počela je ozbiljnije prijetiti i opasnije dolaziti u zadnju trećinu terena, ali do pogotka ipak nismo uspjeli doći.

Da stvar bude gora, Vitória je u 88. minuti stigla do trećeg pogotka – Petar Mamić nije uspio spriječiti ubačaj s desne strane, a lošu reakciju Hrvoja Barišića znao je kazniti Joao Saraiva.

Strijelci

46′ |  1:0 – Mangas

51′ |  2:0 – Borevković

88′ |  3:0 – Saraiva

Postave

Vitória SC: Varela, Alberto (75. Miguel), Fernandes, Borevković, Mendes, Silva, Handel, Santos (69. Saravia), Cesar (60. Arcanjo),  Mangas (69. Samo), Oliveira (69. Ramirez)

HŠK Zrinjski: Marić; Tičinović (74. Mamić), Šunjić, Barišić, Memija, Savić (46. Mlinar), Posavec (38. Kiš), Ivančić, Malekinušić (90. Prskalo), Ćuže, Mulahusejnović (90. Topić)