Kraj europskog puta: Vitória slavila i u uzvratu

Mostar | 29.08.2024. | 20:00

HŠK Zrinjski HŠK Zrinjski 0

Vitória SC Vitória SC 4

HŠK Zrinjski završio je svoj ovosezonski nastup u Europi.

Treću sezonu u nizu igrali smo play-off, ali dalje od toga nismo uspjeli. Portugalski klub Vitória SC slavio je i u uzvratu te zasluženo izborio plasman u UEFA Konferencijsku ligu.

Nakon visokog poraza u Guimarãesu (0:3), Vitória je u Mostaru također bila uvjerljiva te je ovog puta slavila rezultatom 4:0.

Stručni stožer u večerašnjoj utakmici nije mogao računati na nekoliko igrača, što nam je dodatno otežalo posao u lovu na iznenađenje, a za razliku od utakmice u Portugalu kada je za nas bilo kobno otvaranje drugog poluvremena, ovog puta kobna je bila završnica prvog dijela.

Vitória je do prvog pogotka stigla u 32. minuti kada je engleski sudac nakon VAR provjere dosudio kazneni udarac, koji je sigurno realizirao Manuel Silva, Nuno Santos u 42. minuti udvostručio je prednost gostiju, dok je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela pogodio i Nélson Oliveira.

Mario Ivanković u poluvremenu je odlučio napraviti trostruku izmjenu te je u svlačionici ostavio Hrvoja Barišića, Franu Mlinara i Tomislava Kiša umjesto kojih su u igru ušli Slobodan Jakovljević, Marko Kozina i Besart Abdurahimi, ali do pogotka s kojim bi ublažili poraz ipak nismo uspjeli doći.

Vitória je, pak, u 71. minuti stigla do četvrtog pogotka kada je lijepo pogodio Gustavo Da Silva Cunha.

Strijelci

32′ |  0:1 – Silva (11m)

42′ |  0:2 – Santos

45′ |  0:3 – Oliveira

71′ |  0:4 – Cunha

Postave

HŠK Zrinjski: Marić, Memija, Šunjić, Barišić (46. Jakovljević), Mamić, Savić, Mlinar (46. Kozina), Kiš (46. Abdurahimi), Malekinušić, Ćuže (80. Prskalo), Mulahusejnović (69. Topić).

Vitória SC: Varela, Alberto, Borevković, Villanueva,  Mendes (46. Saraiva), Handel (60. Carlos), Silva, Santos,  Cesar (60. Cunha),  Mangas (71. Miguel),  Oliveira (60. Ramirez)