Europska priča se nastavlja: Botev pao u Mostaru

Mostar | 15.08.2024. | 20:00

HŠK Zrinjski HŠK Zrinjski 2

PFK Botev PFK Botev 0

Zrinjski ide dalje! Treću godinu u nizu Plemići će igrati play-off za plasman u skupnu fazu jednog UEFA natjecanja!

Nakon što smo u Bugarskoj poraženi rezultatom 2:1, Plemići su večeras pred svojim navijačima anulirali prednost Boteva iz prve utakmice i trijumfom 2:0 izborili posljednje kolo kvalifikacija za UEFA Konferencijsku ligu.

U vrlo sadržajnoj utakmici slavili smo golovima Nardina Mulahusejnovića i Tomislava Kiša, a momčad Marija Ivankovića nije pokolebao niti promašeni kazneni udarac na 0:0.

Gosti su bolje ušli u utakmicu, ali u 22. minuti dobili smo sjajnu priliku da poništimo prednost Boteva iz prve utakmice. Nakon prekršaja na Matiji Malekinušiću opravdano je dosuđen kazneni udarac koji nije uspio realizirati Frano Mlinar – njegov udarac obranio je Hans Christian Bernat.

Do pogotka smo ipak stigli u 39. minuti kada je Nardin Mulahusejnović sjajno pogodio glavom nakon ubačaja Kerima Memije, a samo dvije minute kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je Antoine Conte laktom udario Malekinušića i zaradio izravno isključenje.

U završnici prvog dijela gosti su preko brzonogih krilnih napadača uspjeli kreirati stopostotnu priliku, ali Samuel Akere nije uspio pogoditi za poravnanje – sjajni Marko Marić odlično je intervenirao i spriječio pogodak Boteva.

U nastavku smo strpljivom igrom lomili otpor gostiju, a do gola vrijednog plasmana u play-off stigli smo u 83. minuti kada je mrežu Bernata zatresao Kiš nakon asistencije Marija Ćuže.

U završnici utakmice Botev je pokušao doći do pogotka koji bi utakmicu odveo u produžetke, ali rezultat se nije mijenjao.

Bravo Plemići!

Strijelci

39′ |  1:0 – Mulahusejnović

83′ |  2:0 – Kiš

Postave

HŠK Zrinjski: Marić, Ćorluka (6. Memija), Šunjić, Barišić, Tičinović, Mlinar (62. Kiš), Posavec (62. Savić), Ivančić, Ćuže, Malekinušić (80. Abdurahimi), Mulahusejnović.

PFK Botev: Bernat, Minkov, Tamn, Conte, Balogiiannis, Perera, Karabelyov (86. Triboulet), Nwachukwu (56. Korosec), Popov (79. Maraš), Akere (46. Ukaki), Sekulić (46. Diabate).