WWin liga BiH: Plemići protiv Igmana upisali rekordnu pobjedu

Mostar | 21.10.2024. | 18:00

HŠK Zrinjski HŠK Zrinjski 7

FK Igman FK Igman 1

U novoj prvenstvenoj utakmici pred domaćim navijačima Zrinjski je stigao do šeste pobjede te tako zadržao stopostotan učinak na domaćem travnjaku ove sezone.

Plemići su protiv Igmana slavili s uvjerljivih 7:1 te su tako stigli do rekordnog trijumfa u WWin ligi BiH, a do večeras je naša rekordna pobjeda bila protiv Slobode na Tušnju u sezoni 2006./2007. kada smo pobijedili 6:0.

Zanimljivo, start utakmice nije sugerirao da bi momčad Marija Ivankovića mogla upisati rekordnu pobjedu, jer je Igman u 10. minuti stigao do prednosti pogotkom Mirsada Ramića.

U 26. minuti glavni sudac utakmice Mario Pejić zbog drugog žutog kartona isključio je Almira Bekića, a brojčanu prednost iskoristili smo samo šest minuta kasnije kada je Fran Topić pogodio nakon asistencije Alena Jurilja.

U poluvremenu utakmice stručni stožer odlučio je u svlačionici ostaviti Jurilja i Igora Savića umjesto kojih su ušli Mario Ćuže i Tomislav Kiš, a u nastavku su gledatelji vidjeli čak šest pogodaka.

U 51. minuti za preokret je pogodio Marijan Ćavar – asistenciju je upisao Josip Ćorluka, a samo dvije minute kasnije u strijelce se upisao i Kiš nakon dodavanja Nardina Mulahusejnovića.

Prvi strijelac Zrinjskog do sedmog prvenstvenog pogotka stigao je u 71. minuti, šest minuta kasnije Ćuže je pogodio nakon dodavanja Kiša, a u 83. minuti strijelac je bio i Matija Malekinušić.

Za rekordnih 7:1 u sudačkoj nadoknadi pogodio je Kiš nakon što je gostujući vratar Aldin Ćeman obranio udarac Nemanje Bilbije.

S nova tri boda Zrinjski je sačuvao lidersku poziciju uoči tri vezana gostovanja – prvo u subotu na Tušnju kod Slobode, zatim u Kup ogledu protiv Žepča, a onda i u novom prvenstvenom izazovu u Doboju kod Sloge.

Strijelci

10′ |  0:1 – Ramić

32′ |  1:1 – Topić

51′ |  2:1 – Ćavar

53′ |  3:1 – Kiš

71′ |  4:1 – Mulahusejnović

77′ |  5:1 – Ćuže

83′ |  6:1 – Malekinušić

90′ |  7:1 – Kiš

Postave

HŠK Zrinjski: Marić, Ćorluka, Barišić, Mašić, Tičinović, Savić (46. Kiš), Surdanović (74. Malekinušić), Ćavar, Jurilj (46. Ćuže), Topić (74. Prksalo), Mulahusejnović (74. Bilbija)

FK Igman: Ćeman, Šehić, Buturović, Bekić, Đorić (69. Hrustanović), Drljević, A. Hebibović, Herić (69. Tallo), Mešić (31. Posinković), Aćimović (69. K. Hebibović), Ramić (69. Bešagić)