WWin liga BiH: Zrinjski do tri boda i na gostovanju kod Veleža

Mostar | 28.09.2024. | 20:45

FK Velež FK Velež 0

HŠK Zrinjski HŠK Zrinjski 1

Zrinjski je uspješno apsolvirao i treći derbi u nizu!

Nakon trijumfa na Grbavici protiv Željezničara (2:0), a zatim i pobjede protiv Širokog Brijega (3:0) u Mostaru, Plemići su večeras slavili i u gradskom derbiju protiv Veleža (1:0).

Do šeste prvenstvene pobjede u sedam odigranih kola momčad Marija Ivankovića je stigla novim pogotkom Nardina Mulahusejnovića, koji je u 31. minuti pogodio glavom nakon ubačaja Marija Tičinovića.

Ovaj derbi sigurno će ostati zapamćen i po obilnoj kiši koja je definitivno bila protivnik kvalitetnoj igri, tako da se igralo jako oprezno s obje strane. Zrinjski je strpljivim igrom čekao priliku za pogodak do kojeg smo stigli sredinom prvog dijela, nakon čega smo u nastavku rutinski priveli utakmicu kraju za nova tri boda.

Do druge reprezentativne stanke čeka nas još jedna utakmica u kojoj će naš protivnik u Mostaru biti Igman

Strijelci

31′ |  0:1 – Mulahusejnović

Postave

FK Velež:  Hadžikić, Oreč, Hrkać, Mehremić, Šturm, Pršeš (60. Lauš), Vehabović (72. Museliani), D. Halilović (80. Lohan), Jevtović (60. Šarić), Milak, Mlinarić (80. Haskić)

HŠK Zrinjski: Marić, Ćorluka, Barišić, Mašić, Tičinović, Savić (68. Ivančić), Ćavar (90. Mlinar), Surdanović, Topić, Malekinušić (68. Ćuže), Mulahusejnović (85. Jurilj)