Četvrti pehar od danas je u Mostaru

Sezonu 2015./2016. Zrinjski je zaključio 21. prvenstvenim trijumfom kojim je potvrdio osvajanje četvrtog naslova prvaka BiH.

U utakmici protiv Slobode, kluba koji nam je najvećim dijelom sezone bio glavni konkurent za naslov prvaka, slavili smo rezultatom 2:1 – prvi pogodak bio je djelo Nemanje Bilbije već u 7. minuti, prednost je udvostručio Oliver Petrak pogotkom u završnici prvog poluvremena, dok je poraz Tuzlaka ublažio Mersudin Ahmetović pogodivši iz kaznenog udarca.

Nakon utakmice uslijedila je cermonija dodjele medalja, a našem kapetanu Peru Stojkiću pehar namijenjen prvaku uručio je predsjednik Nogometnog saveza BiH Elvedin Begić.

Strijelci: 1:0 – Bilbija (7.), 2:0 – Petrak (41.), 2:1 – Ahmetović (81., 11m)

ZRINJSKI: Vasilj, Tomić, Katanec, Laštro, Stojanović (od 67. Stojkić),  Mešanović, Petrak(od 54. Žeravica), Zakarić, Bilbija, Čolić, O. Todorović (od 74. Filipović)

Trener: Vinko Marinović

SLOBODA: Muminović (od 65. Pirić), Salihović, Lakičević, Pršeš, Haurdić  (od 33. Ćosić), Ivetić, Sarić (od 62. Musić), Haurdić, Govedarica, Ahmetović, D. Todorović, Veselinović

Trener: Husref Musemić